Gaudi-Nagy kérdésére kiderült: Benét is meggyanúsították 2006 őszi erőszak miatt

Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője  és a Jobbik országgyűlési képviselője a 2006 őszi elkövetett rendőrterror ötödik évfordulójának apropóján azonnali kérdést intézett  a legfőbb ügyészhez a hétfői ülésnapon arról, hogy milyen eljárások folynak az elkövetők megbüntetése érdekében és eltávolították- e a megtorlásokban dicstelen szerepet játszott ügyészeket. A politikus hiányolta az elkövetők felelősségre vonását.

Gaudi-Nagy kifejtette, sokat lendített az ügyön, hogy a - fél éves miniszterelnöki fiókban történt lapulás után jogvédő offenzívával nemrégiben kirobbantott  - Balsai jelentés „terrorcselekménynek” minősítette az elkövetett jogsértéseket. A honatya attól tart, az elkövetett bűncselekmények el fognak évülni, így a felelősök megúszhatják a büntetést. Emlékeztetett arra, hogy számos feljelentés született a felelősségre vonás érdekében, többek között még 2006-ban a Nemzeti Jogvédő Alapítvány, 2010-ben Gulyás Gergely a 2006-os vizsgálóbizottság elnöke, majd idén Gőbl György, a Közhatalom Jogsértettjei Egyesület nevében tett több tucatot, majd szeptemberben Morvai Krisztinával közösen a 2006 szeptemberi embervadászatok miatt tett feljelentést, napokkal ezelőtt pedig Völgyesi Miklós terrorcselekmény miatt Gyurcsány Ferenc és társai ellen.

A honatya arról is érdeklődött, meddig maradhatnak még a testület tagjai azok az ügyészek, akik asszisztáltak a 2006. őszén „futószalagon” hozott ítéletek meghozatalához. Megkérdezte meddig marad a helyén Falvai Zsolt a Budapesti Nyomozó Ügyészség vezetője, vagy Konkoly Csaba, a Központi Nyomozó Főügyészség egyik meghatározó tagja.

Polt Péter közérdekű feladataira hivatkozva távol maradt, ezért helyette Varga Zs. András válaszolt:  elmondta, hogy számos eljárás már folyamatban van a bűncselekményeket elkövető rendőrök ellen. Többek között a Budapesti Nyomozó Ügyészségen, a Budapesti Katonai Ügyészségen és a Debreceni Katonai Ügyészségen. bejelentette, hogy Gergényi Péter volt budapesti rendőr-főkapitány mellett Bene László volt országos rendőr-főkapitányának meggyanúsítására is sor került nemrégiben.  Az esküjükhöz hűtlenül koncepciós jellegű eljárásokban is szerepet vállaló ügyészek kérdését Kádár János elhíresült kiszólására hajazva elintézve annyival: „követtek el néhány hibát”. Kategorikusan tagadta - a tényekkel ellentétben - azt, hogy a megtorlásokban az ügyészek részt vettek volna. A lefolyt belső ügyészségi vizsgálat szerint nem történt futószalagos indítványozás az ügyészek részéről fiatalok tömeges előzetes letartóztatásba helyezésének érdekében. Nem válaszolt arra, hogy elévültek-e a rendőri vezetők bűncselekményei és arra sem, hogy a név szerint is említett ügyészségi vezetők és a 2006 őszén leszerepelt ügyészek eltávolítására sor került- e és tervezik-e.

MIndez arra utal, hogy egyáltalán nem megnyugtató a 2006 őszi rendőrterror igazságtételének ügye, nincs erős garancia a már évek óta kívánatos felelősségre vonása érdekében. Emellett közel  2006 őszi károsult nem kapott mai napig kártérítést, illetve a semmisségi törvény elakadása miatt mai napig börtönben ül a 2006 őszi tüntetések egyik elítéltje, illetve a törvény ihletője, a 2006 szeptemberében koncepciós eljárásban több éves börtönre ítélet fiatalember ügyében mai napig nem született semmisségi döntés. Egyértelmű, hogy közkegyelem kell a 2002-2010 között politikai okból elítéltek és meghurcoltak mentesítésére. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat és a Közhatalom Jogsértettjei Egyesület október 23-án este a 2006 őszi igazságtétel érdekében tüntetést és megemlékezést tartott az Erzsébet téren, híradás itt érhető el.

Itt érhető el öt jogsértett (Gőbl, Gonda, Reiner, Dukán, Kovalcsik) és három jogvédő (Morvai, Gaudi-Nagy, Grespik) állásfoglalása 1-1 percben a 2006 őszi rendőrterror igazságtételéről.