Gaudi-Nagy Tamás felszólalása a magyar gyerekekkel szemben foganatosított megdöbbentő végrehajtási eljárásokról.

Az Országgyűlés november 22-én tárgyalta a kormány által benyújtott a bírósági végrehajtással kapcsolatos törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot. Gaudi-Nagy Tamás felszólalásában támogathatónak tartotta a javaslatot, mivel véleménye szerint jó válaszokat ad azokban a kérdésekben, amelyeket megpróbál megválaszolni. A Jobbik Frakció tagja szerint egy jól működő államnak az egyik legerősebb fundamentuma az, hogy a Magyarország nevében meghozandó ítéletek maradéktalanul kikényszeríthetőek legyenek.


A nemzeti radikális képviselő fontosnak tartotta még, hogy említést tegyen a Jobbik azon javaslatáról, amelyet a végrehajtók jutalékával kapcsolatban korábban benyújtott, és az Alkotmányügyi Bizottság nem vette tárgysorozatba. Ennek a javaslatnak az volt a lényege, hogy a végrehajtók jutalékát maximalizálni kellene, hogy a kizsigerelt devizaadósok elviselhetetlen terheit csökkenteni lehessen.

Gaudi-Nagy Tamás elmondta még, hogy szerinte a végrehajtói rendszer finoman szólva válságban van, durvábban fogalmazva teljesen alkalmatlan a feladatának ellátására.  A nemzeti radikális képviselő szerint egyenesen szét kellene kergetni a Végrehajtói Kamarát, és alulról építkezve kellene elkezdeni egy normális, tisztességes, ügyfélbarát, civilizált beszédmódra képes és, jogi végzettséggel rendelkező kamarát felépíteni. Rávilágított arra problémára is, hogy a végrehajtók mögött állnak bizonyos körök, akiknek nagyon jó üzlet a végrehajtásból megélni, és ezt az állam nem nézheti tétlenül. A Jobbik Frakció tagja szerint a javaslat azért is támogatandó, mivel olyan rendelkezéseket tartalmaz, amelyek azt tükrözik, hogy az állam erőteljes lépéseket tesz annak érdekében, hogy bezárja azokat a  kiskapukat, amelyek a végrehajtók számára lehetőséget adtak különböző visszaélésekre.

Gaudi-Nagy Tamás hangot adott azon véleményének is, miszerint büntetőjogi eszközökkel is fel kellene lépni. Szerinte elkülönített ügyosztályt kellene felállítani az Országos Rendőr-Főkapitányságon belül, és célzottan kellene felderíteni, és megakadályozni,- akár titkosszolgálati eszközökkel is - a végrehajtók köré csoportosult ingatlanmaffiák tevékenységét.

A nemzeti jogvédő vezérszónoki felszólalására biztosított időkeret második részében a magyar gyermekekkel szemben foganatosított végrehajtási ügyekről számolt be.Elsőként, ezen vérlázító és  kaotikus állapotok szemléltetéséül Bedő Csilla megdöbbentő történetét osztotta meg az Országgyűléssel. Csilla 2002-ben kötött házasságot olasz férjével. A házasságkötés után kiköltöztek Olaszországba, ahol született két gyermekük, de sajnálatos módon a házasságuk idővel megromlott. Csilla 2004 második felében Magyarországra költözött a két gyermekével, ám az apuka ezt nem tudta megfelelően kezelni. Feljelentést tett tehát az olaszországi bíróságon, amelynek eredményeként Hágai Egyezmény alapján kiadatási eljárást indult el Magyarországon. A magyar bíróság jogerős ítéletében kiadta a gyermekeket, függetlenül attól, hogy a gyermekek ekkor egy és három évesek voltak, az olasz nyelvet nem beszélték, és apjukkal lényegében minimális kapcsolatuk volt. Ráadásul büntetőeljárás indult a nő ellen Magyarországon és Olaszországban is a gyermekek jogellenes elvétele miatt. Az olasz bíróság első fokon másfél év végrehajtásában felfüggesztett börtönre ítélte Csillát. A másodfokú bíróság ítéletével a végrehajtás felfüggesztését eltörölte, így a másfél év letöltendő börtönbüntetés réme üldözi Csillát. Emiatt bujkálnia kell, 5 éve illegalitásban él a gyermekeivel. A magyar bíróságon is folyik ellene az eljárás, de magyar bíróságon sikerült elérni, hogy csak 50 000 forint pénzbüntetést kapjon ugyanezért, amiért Olaszországban másfél év börtönre ítélték.
A honatya kitért egy másik hasonló ügyre is, amelyben az ír apától és magyar anyától származó kislány ellen is hasonló keretek között foganatosítják a végrehajtást.

Gaudi-Nagy Tamás kifogásolta az ügy kapcsán, hogy két eljárás folyik párhuzamosan, ami teljesen abszurd dolog, mivel jogászi evidencia, hogy egy bűncselekményért két eljárás nem folyhat. Gaudi szerint ezt mihamarabb meg kellene oldani. Továbbá elmondta, hogy még az Európai Parlament mediátorához is fordult, hogy közvetítsen az ügyben.