Németh szerint Gaudi bombatámadással fenyegette Szlovákiát a parlamentben

33321

Azért ne ijedjenek meg nagyon a kedves olvasók: mindez csak Németh Zsolt magyar külügyi államtitkár értelmezésében van így, aki Gaudi-Nagy Tamás jobbikos országgyűlési képviselő szavait forgatta ki a lehető legszélsőségesebb és legfélrevezetőbb módon.

Az Országgyűlés tegnapi ülésén ugyanis szóváltásba keveredett a két politikus az Ipoly-hidakról szóló szlovák-magyar megállapodásokról szóló vitában. A Jobbik képviselője elmondta, hogy bár természetesen pártja támogatja az Ipoly-hidak megépítését, azonban "az elszakított területeken élő testvéreinkkel való kapcsolattartás nem pusztán műszaki ügy, ahogy azt a kormány beállítja, hanem egy alapvető nemzetstratégiai kérdés". A képviselő arra kérte a kormányt, hogy haladéktalanul követelje Szlovákiától a magyarok kollektív bűnösségét deklaráló Benes-dekrétumok hatályon kívül helyezését, a jogfosztó állampolgársági törvény módosítását, a kitelepített magyarok kárpótlását és a lehető legmagasabb szintű önrendelkezést a felvidéki magyarság számára.

Dr. Fónagy János államtitkár bevezetőjében a Pozsonyban idén aláírt megállapodásokkal kapcsolatban elmondta, hogy az Ipoly folyón a II. világháború előtt 47 helyen, átlagosan négy kilométerenként szolgálta híd a folyó két oldalán élő magyarok kapcsolattartását (jelenleg négy) és ezt segíti a megépítendő két új híd is.

Ami a címben szereplő "bombatámadást", illetve ferdítést illeti, Gaudi csupán annyit tett, hogy felidézte a Duna egyoldalú elterelésével előállt jogellenes helyzetet - határsértést - és utalt Izrael példájára, amely állam hasonló esetben a bombatámadástól sem riadt vissza. Aligha kell hozzá érettségi, hogy bárki értelmezni tudja ezt a mondatot,amely arra kívánta felhívni a figyelmet, hogy a magyar diplomácia távolról sem meríti ki a rendelkezésre álló és a nemzetközi gyakorlatban is alkalmazott és elfogadott eszközöket.

A külügyi államtitkár számára azonban ez láthatóan nem ment, így aztán a "bombatámadások" miatti első döbbenetéből felocsúdva Szlovákia sértegetésével vádolta a jobbikos képviselőt.

Gaudi válaszában jelezte: a nemrégiben szlovák állampolgárságától megfosztott 99 éves rimaszombati tanítónőt, Tamás Aladárnét kellene megkérdezni arról, hogy mennyire örömteli a felvidéki magyarság helyzete, illetve járt-e bármilyen előnnyel az EU tagság.

Amikor pedig rákérdezett arra, hogy mi a helyzet az 50 millió forintból életre hívott Kárpát-medencei jogsegélyszolgálattal, a házelnök a tárgytól való eltérésre hivatkozva megvonta tőle a szót.

szentkoronaradio.com nyomán SZD, Felvidék.ma