Gyurcsány Ferenc és társai iszkolnak a felelősségre vonás elől

Tegnap Nyakó István - Gyurcsány Ferenc magyar hangjaként - közölte az ország közvéleményével, hogy a bukott miniszterelnök nem kíván részt venni az Országgyűlés 2006 őszi törvénysértéseket kivizsgáló albizottságának szeptemberi meghallgatásán. Indoka szerint a bizottságban komédia folyik, továbbá annak egyik tagja elfogult: Gaudi-Nagy Tamás, aki – a forradalom győzelme, a rendszer bukása után továbbra is koncepciós eljárás alapján több mint egy éve előzetesben tartott - Budaházy György védője.

Gyurcsány Ferenc és társai még mindig nem ébredtek fel a katasztrofális választási vereség okozta sokk állapotából, és nem tudatosodott számukra, hogy nem ők fújják a passzátszelet. A hibbant Néró nyilván képtelen szembesülni azzal a ténnyel, hogy az emberek nem mentek haza és kitartottak. Az országot kifosztó, letaglózó és jogtipró kormányzata elleni tiltakozás ereje elsöpörte a percemberkékből álló Gyurcsány-Bajnai rezsim kormányait. Az hogy Gyurcsány Ferenc és társai nem a percemberkék sorsára jutnak az annak köszönhető, hogy 2006 őszén olyat tettek, amelyre soha, semmilyen körülmények között nincs bocsánat és ezért felelni fognak. Politikai túlélésük érdekében a rendőrséget a magyar nép ellen fordították, szemeket lövettek ki, embereket csukattak be, verettek meg az utcán, aláztak meg, tiportak meg méltóságukban, magyarságukban ezreket. Mindezzel most el kell számolniuk.

Ezt célozza az Országgyűlés Emberi Jogi Bizottsága által létrehozott albizottság, amely – kezdeményezésemre - nem csak a 2006 őszi jogsértéseket, hanem a 2002-2010 közötti nemzetellenes kormányzatok időszaka alatt elkövetett összes jelentősebb emberi jogi jogsértést is megvizsgálja. A számtalan feloszlatott tüntetést, a tömeges előállításokat, a brutális rendőri erőszakot a kormány távozását követelő tüntetőkkel, vagy akár a rossz időben rossz helyen tartózkodó ártatlanokkal szemben.

Gyurcsány még Rákosi Mátyásnál is gyávább, hiszen Rákosi a két háború között az ellene folyó perben legalább a bírók előtt vállalta tetteit és nem futamodott meg a kérdések elől. A bukott miniszterelnök ezzel a tettével bebizonyította, hogy mindenfajta szánalomra és megbocsátásra méltatlan, és nem utolsósorban az általa sokat emlegetett Magyar Köztársaság törvényes rendjét nem tiszteli akkor, amikor az Országgyűlés négyötödét alkotó pártok (FIDESZ, KDNP, Jobbik) részvételével működő vizsgáló albizottság elé nem megy el.

Eddig mindenki más eljött az albizottság idézésére, és részletes vallomást tett az albizottság előtt, többek között Petrétei József, illetve más rendőr parancsnokok. Nyilatkozataiból most már egyértelműen látszódik az, amit korábban a Civil Jogász Bizottság is megállapított, amely szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök közvetlenül vett részt a rendőri műveletek irányításában és felelőssége megkerülhetetlen a tömeges rendőri erőszakért. Nyilván az albizottság jelentését nem szerencsés még most megelőlegezni, azonban azt senki nem felejti el - de különösen a nemzeti és civil jogvédők -, hogy a Civil Jogász Bizottság jelentésének nyilvánosságra hozatalát követően Gyurcsány Ferenc papírkosárba való iratnak nevezte a jelentést. Azt a jelentést, amely már akkor, 2007 februárjában egyértelmű tényfeltáró alapossággal és jogászi körültekintéssel vezette le az akkori politikai és rendőri vezetés felelősségét. Éppen ezért egyáltalán nem tekinthető eltúlzottnak az, amit Morvai Krisztina akkor mondott: Magyarországnak nem lehet olyan miniszterelnöke, akinek a kezéhez vér tapad.

Gyurcsány Ferenc és bűntársai tehát sokak reménye szerint rövidesen hűvösben gondolkodhatnak el arról, hogy mit tettek az ország és a nemzet érdekei ellen, és átgondolhatják a tetteik következményeit.

A börtönökben pedig „helycserés támadás”-nak van helye: akik a magyar szabadságért küzdöttek ki kell szabaduljanak, és akik az egész nemzet sorsát keserítették meg, jövőjét élték fel és szervezetten fosztogatták a nemzeti vagyonát köztisztségükkel visszaélve a büntető anyagi és eljárási szabályok szabta keretek között börtönbe kell kerüljenek mielőbb.

A távolmaradás felhozott indoka szánalmas, hiszen az ország nyilvánossága tudja, hogy Gaudi-Nagy Tamás nemzeti jogvédőként 2006 őszén az első perctől fogva a megtiport, meghurcolt, jogaikban sértett magyar emberek mellé állt, jogaikért küzdve és ezt a munkát beteljesítve most a parlamenti albizottság alelnökeként mindent megtesz annak érdekében, hogy az albizottság jelentése feltárja a tényeket, és kétséget kizáró bizonyossággal állapítsa meg a felelősségét azoknak, akiknek a lelkén szárad 2006 őszének tragédiája.

Dr. Gaudi-Nagy Tamás országgyűlési képviselő (Jobbik)