Kiderült, hogy nem bűnös - erről is beszámol a média?
Felmentette a bíróság a vádak alól azt a Gaudi-Nagy Tamás által ügyvédként védett férfit, akit a média azzal gyanúsított meg, hogy rátámadt és lökdösődött egy külföldi televíziós stáb tagjával a Jobbik október 23-i rendezvényét követően – áll a párt hétfő esti közleményében.
A hazai média egy jelentős része alig várta, hogy egy, a Jobbik vonatkozásában negatívnak tűnő hírről beszámoljon. Ráadásul számos médium torzítva, hazugságokkal tűzdelve tudósított a férfi állítólagos agresszív fellépéséről, pedig a Jobbikhoz éppen ezekkel ellenkező hírek érkeztek, amelyek azt támasztották alá, hogy nem ő volt az agresszív.
Az egyik nagy kereskedelmi televíziós csatorna jobbikos rendezőnek titulálta a magyar férfit, míg mások szimplán "lejobbikosozták", pedig nem tagja mozgalomnak, de ezt, ahogy ennek az ellenkezőjét, nem tudhatták a rendszeresen hazudozó és a nemzeti pártot elhallgató televíziós csatornák.
A Jobbik a bírósági ítélet kapcsán is arra kéri a médiumokat, hogy az alapvető korrektség jegyében, erről a mai felmentéssel végződő hírről is számoljanak be ugyanolyan szorgalommal, mint az előállításról, s kövessék meg a Jobbikot az előítéletükből adódó hazugságaik miatt.
Gaudi szerint koncepciós perről van szó
Hétfőn délután első fokon felmentet a bíróság a nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság vétségének vádja alól Kemenár Zoltánt – nyilatkozta lapunknak a vádlott védelmét ellátó Gaudi-Nagy Tamás.
Kemenár Zoltánt azzal vádolták, hogy bántalmazta egy horvát televíziós stáb tagjait a Jobbik október 23-ai rendezvényén. Az esettel kapcsolatban Gaudi-Nagy Tamás szerint sokminden sántít.
Az ügyészség letöltendő börtönbüntetést kért a vádlottra, továbbá kérte egy korábbi bagatell becsületsértési ügyben kiszabott felfüggesztett fogházbüntetés letöltését is.
A bíróság azonban majdnem teljes egészében helyt adott a védelem álláspontjának. Gaudi-Nagy Tamás szerint az eljárás az 50-es évek koncepciós pereit idézte. Észak-Koreára jellemző, hogy az utcán forgató stábok anyagába a nép véleménye nem kerülhet bele. A bíróság szerint nem volt megállapítható, hogy Kemenár Zoltán támadólag lépett volna föl a stábbal szemben. Azt azonban több szemtanú is megerősítette, hogy az operatőr meglökte őt, majd Kemenár visszalökte a kameramant. A bíróság szerint Kemenár nem lépte túl a szabad véleménynyilvánítás határát.
Ezzel szemben az ügyészség álláspontja szerint a TV-sek fellépése jogos birtokvédelem volt. Azzal érveltek, hogyha ez nem védené a stábokat, akkor bárki besétálhatna akár bármelyik TV-székházba. Gaudi szerint a két dolgot nem lehet összehasonlítani és az utcán forgató stáb esetében nem beszélhetünk birtokvédelemről.
A védő úgy véli, az eset nem szólt másról, minthogy felmutassanak valahogy egy jobbikos garázdát. Külön kiemelte: míg a TV-sek egy lökésről számoltak be, a rendőrök már négy lökésről mesétek, ami nyilvánvalóan valótlan állítás, ennek akár büntetőjogi következményei is lehetnek a későbbiekben.
Az ügyészség fellebbezést nyújtott be a bíróság ítélete ellen - mondta Gaudi. Hozzátette: Amennyiben a másodfokon is nekik ad igazat a bíróság, úgy kártérítési pert indítanak a jogtalan fogvatartás miatt, továbbá az összes az esetről valótlanságot állító médiumtól helyreigazításra követelnek majd.
alfahir.hu