A nemzeti jogvédők készen állnak az obeliszkbontó hazafiak megvédésére
Megelégedéssel nyugtáztam az 1956-os Pongrátz András és a 2006-os Novák Előd által vezetett hazafiak október 25-i kurucos akcióját a Szabadság téri megszállási obeliszk és az azon csúfolkodó önkényuralmi jelkép eltávolítása érdekében. Köszönet nekik a bátor kiállásért! A Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvédei és jómagam készen állunk arra, hogy emiatt és a későbbi akciók során esetlegesen eljárás vont hazafiaknak védelmet adjunk, ahogy korábban tettük Budaházy György, Pál Márton setében.
Szégyen, hogy a megalázottságunk ezen jelképe a szabadságról elnevezett szakrális terünkön mai napig a megszálló Vörös Hadsereg "dicsőségét" hirdeti és a mostani kormányzat sem tesz semmit az eltávolítása érdekében. Jogi akadály nincs, ez elvi kérdés, szó sincs oroszellenességről, hiszen manapság az oroszok a hagyományos európai értékek védelmében, az atlantista háttérerők elleni küzdelemben és nemzetegyesítő törekvéseink szövetségeseinkké váltak. Ennek többször hangot adtam az Európa Tanácsban. Azt azonban nem kívánhatják, hogy megalázottságunk jelképét eltűrjük, ezt ők sem tennék. Kifejezetten erősítheti a magyar-orosz viszonyt e feszültségforrás kiiktatása és ezáltal a Szabadság történelmi arculata helyreállítása, az ereklyés országzászló visszaállítását is ideértve.
Bízom benne, hogy végre egyenesbe fordul az eltávolítás ügy, amelyért a korábbi években sokan, sokat tettek. Ez nekem is szívügyem.
2006 tavaszán a Nemzeti Jogvédő Alapítvány elnöke, dr. Zétényi Zsolt kezdeményezte a Szabadság tér Bizottság létrehozatalát az obeliszk eltávolításáért küzdő személyek és szervezetek összefogására, amelynek megvalósításában közreműködtem számos kiváló partnerrel (többek között Budaházy Gyurival, Kocsis Imrével) együtt. A Bizottság 2006. március 24-i itt olvasható - a jelentős részében dr. Zétényi Zsolt által fogalmazott - határozata és felhívása ma is időszerű.
Dr. Zétényi Zsolt 2006-os remek tanulmányában („Milyen emlékmű álljon a Szabadság-téren?”) egyértelművé tette a vonatkozó történelmi és jogi hátteret és azt,
hogy nincs jogi akadálya a szörnyemlékmű eltávolításának és ezáltal a tér történelmi arculata helyreállításának. A tanulmány innét tölthető le.
2006-ban dr. Zétényi Zsolt törvényjavaslatot készített a Szabadság emlékmű felállítása és a szörnyemlékmű eltávolítása érdekében, de akkor nem volt képviselő, aki annak benyújtását vállalta volna.
(Eltávolítást célzó - hasonló - módosító javaslatot Novák Előddel közösen 2012-ben nyújtottunk be.
Érdemes megnézni, hogy ki hogy szavazott)!
Az ügy érdekében az akkori kormányfőhöz és más országos vezetőhöz is fordult a neves közjogász, majd Csukás Irénnel és Galla Jánossal évekig szorgalmazta és csaknem sikerre vitte egy, az obeliszknél elhelyezendő emléktábla felállítását, amely a felállítandó Magyar Függetlenség és Szabadság Emlékművére utalt volna, ezt végül az V. kerületi Önkormányzat elszabotálta.
Csakúgy mint Előd, országgyűlési képviselőként én is kiálltam többször az eltávolításért, írásbeli kérdésekkel és felszólalásokkal
2014 őszén részt vettem Budaházy Gyuri eltávolítást célzó akciójában.
2015 februárban Budaházy Györggyel és Novák Előddel együtt átadtuk nemzeti szervezetek petícíóját a főpolgármester részére.
Erre jött az azóta megbukott Hende Csaba volt honvédelmi minisztertől az a gyáva - korábbi támogatást ígérő vállalásával ellentétes - válasz, hogy nem vetik fel a kérdést az oroszoknak, mert előre meg nem jósolható következményekkel járna.
Most már eljött a tettek ideje.
Honfitársi üdvözlettel:
dr. Gaudi-Nagy Tamás nemzeti jogvédő