Dr. Gaudi-Nagy Tamás védekezéshez való jogát már nem az első alkalommal sérti meg súlyosan és a bíróság, miközben ellátja Budaházy György védelmét. Védői jogai megsértésével vádolta a Fővárosi Ítélőtáblát Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd a Budaházy György elleni büntetőper csütörtöki tárgyalásán. A videó alatt folytatódik az MTI beszámolója.
Budaházy védője, a Jobbik országgyűlési képviselője arra figyelmeztette a bíróságot az állami elleni bűncselekmény vádjával folyó másodfokú büntetőperben, hogy "a Gyurcsány-rendszer megbukott" és ezért "ebben az ügyben már teljesen mások a védői feladatok".
A tárgyalóteremben üdvrivalgással, éljenzéssel, tapssal "Gyuri! Gyuri!" kiáltásokkal fogadták hívei a fokozott biztonsági intézkedések mellett bekísért vádlottat, aki ezt hangos köszönésekkel nyugtázta.
A bíróság megpróbálta csendre inteni a hallgatóságot és a 20 perces késéssel érkező Gaudinak szóvá tette, hogy védői magatartása az eljárás elhúzódásához vezethet. Ennek megelőzésére másik ügyvédet rendelhetnek ki védence mellé.
Ezután Gaudi a tárgyalási jegyzőkönyveket követelte a bíróságtól, hogy felkészülhessen perbeszédére és védői jogai csorbítását kifogásolta, majd pedig visszautasította a tanácselnök szerinte "személyeskedő, lekezelő, kioktató" megjegyzéseit, és ezek miatt etikai eljárást helyezett kilátásba.
Gaudi korábban már a jegyzőkönyvek szerinte valótlan tartalmára hivatkozva, közokirat-hamisítás gyanúja miatt jelentette fel a bírói tanács elnökét, ám azt bűncselekmény hiányában elutasította az ügyészség.
A csaknem háromnegyed órás közjáték után Budaházy vádlotti védekezésével folytatódott az érdemi tárgyalás.
Budaházy ellen alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete a vád a 2006. őszi zavargások utáni félévben az interneten közzétett tucatnyi írása miatt. Ezekben a vádlott az ügyészség szerint a főváros blokádjára, a kormány elkergetésére, a parlament feloszlatására és más erőszakos cselekményekben való részvételre buzdította olvasóit.
Budaházy ezzel szemben a csütörtöki tárgyaláson azt fejtegette, hogy "a tömegmegmozdulás szervezését" és a "hatalom térdre kényszerítését" sosem erőszakos eszközökkel képzelte, fellépése nem támadó jellegű volt, hanem csak a zsarnoki hatalommal szembeni ellenállás, továbbá a vádlott szerint az őt korábban nem jogerősen felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtó elsőfokú bíróság kiforgatta szavait, önkényesen értelmezte írásait.
A másodfokú tárgyalás délután a tervek szerint a perbeszédekkel folytatódik.
A 10. évfordulóra jelentésben és gyűjteményes dokumentumkötetben összegeztük a Nemzeti Jogvédő Szolgálat 2006 őszi rendőrterror áldozataiért és az igazságtételért folytatott máig tartó küzdelmeit. Tartoztunk vele nemzetünknek. És azoknak is, akik még mindig gátlástalanul tagadják a 10 évvel ezelőtti véres hatalmi önkény brutális tényét. És azoknak is, akik velünk együtt nélkülözhetetlennek tartják a felelősök felelősségre vonását és a teljes körű igazságtételt.
A kötetben dokumentumokkal, fényképekkel kiegészítve áttekintést adunk 2006 őszi jogi küzdelmeink fontosabb mérföldköveiről, időrendben, illetve négy nagy téma köré csoportosítva: civilek védelme, jóvátétel, felelősségre vonások és tüntetés-feloszlatások jogellenessé nyilvánítása. 56 jogsértettünk esetleírását is közzé tesszük. Megrázó és hátborzongató metszetét adjuk ezzel a 2006 őszén megnyílt pokoli bugyroknak. Bemutatunk néhány, a jogi képviseleti munkánk során keletkezett tanulságos bírósági ítéletet és ügyészségi határozatot is. Közreadjuk néhány nemzeti jogvédő (dr. Galla János, dr. Gaudi-Nagy Tamás, dr. Grespik László, dr. Morvai Krisztina, dr. Novozánszky Ilona és dr. Zétényi Zsolt) évfordulós gondolatait is.
A gazdag tartalmú könyv áttekinti a nemzeti jogvédelem 2004 és 2011 közötti, színes és mozgalmas történetét. A könyv egyebek között kapható a Fehérlófia könyvesboltban, a Budaházy-féle Szkíta kézművesboltokban (Budapesten), az Anima és a Szkítia boltjaiban (Budapesten és vidéken). Megrendelhető: njsz@nemzetijogvedo.hu-n vagy a 36 30 549 4167 telefonszámon. PDF formátumban itt olvasható.