November 7-én jogerős döntés várható a Gaudi ellen 2006 ősze miatt indított koncepciós eljárásban (videóval)

A jogvédőt edzik a küzdelmek. A Pásztor féle büntetőügyben 3,5 év után nemrég véglegesen felmentettek, a koncepciós vád elbukott.

Most november 7-én stílszerű napon (anno 1917, a bolsevik terroristák hatalomátvételének napja Oroszországban) egy másik koncepciós eljárásban állok bíróság elé. Ezúttal nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás a vád: egy 2006 őszi megtorlások során hazafiak ellen elkövetett gyalázatos ügyészi tett képviselőként történt nyilvánosságra hozatala miatt.

Büntetőjogi fenyegetettség: két évig terjedő szabadságvesztés.

Mindez 2013 őszén történt a 2006 őszi igazságtételt követelő tüntetésen. Az eljárás csekély 4 éve tart... Strasbourgi kártérítés a javamra az eljárás elhúzódás miatt garantáltnak tűnik... Első fokon elítéltek: idén január 5-én súlyosabb büntetést kaptam (450eFt pénzbüntetés), mint a 2006 őszi rendőrterrorban nyakig sáros Gergényi (ő jogerősen csak 400eFt pénzbüntetés) a nagy "elszámoltatási" perében...

Az ügyészség súlyosbításért fellebbezett, én a felmentésért nyújtottam be jogorvoslati kérelmet.

A felvételen az elsőfokú ítéletet értékelem védőmmel, dr. Csisztai-Molnár Péter ügyvéddel, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat tagjával. (készítette: Almási Lajos)

A 2006 őszi rendőrterror utáni büntető igazságtételi gyorsmérleg még mindig siralmas: Gyurcsány szabadlábon, sőt nem kizártan a balliberális oldal miniszter-elnök jelöltje, Gergényi enyhe pénzbüntetést kapott, társai felmentve, Budaházyék 125 évre elítélve (Budaházy György és 16 társa közül a legtöbben kényszerintézkedés - tipikusan házi őrizet- alatt) és jómagam a 2006 őszi igazságtételért folyatott küzdelem miatt a büntetőbíróság előtt.

Ezért is fontos, hogy a 11. évforduló alkalmával nyilvánosan bejelentett Alaptörvény módosítási nemzeti jogvédő javaslatunk mielőbb elfogadást nyerjen, hogy az elévülésre tekintet nélkül üldözhetőek legyenek a 2006 őszi állami erőszak és megtorlások elkövetői. Lázár János kancellária-miniszter támogatásáról biztosította a javaslatot, most már csak legalább egy országgyűlési képviselő kellene, aki az indítványt mielőbb benyújtja... Sokan várjuk e lépést !

Még 2013-ban indult koncepciós büntetőeljárás ellenem a 2006 őszi rendőrterror igazságtételét célzó országgyűlési képviselői munkám során egy gyalázatos ügyészi cselekménnyel kapcsolatosan egy elszámoltatást követelő tüntetésen tett tényállításom kapcsán egy "jó hírnevére" kényes, 2006 őszi megtorlásokban részt vevő ügyész feljelentésére.

A vádat a szervezett bűnözés és korrupciós bűncselekmények leleplezésére hivatott csúcs ügyészi szerv, a Központi Nyomozó Főügyészség képviseli, amely buzgó "nyomozati munkával" közel ezer oldalnyi nyomozati iratot termelt ki.

Ha a 2006 őszi megtorlók és korrupt politikusok ügyében lennének ilyen aktívak, akkor nem lenne ilyen sanyarú az elszámoltatás mérlege...

Az első tárgyaláson kifejtettem a koncepciós perrel kapcsolatos védekezésemet, amelyben részletesen elemeztem bizonyítékokkal alátámasztva az ügyészség 2006 őszi törvénysértéseit, amelyek miatt a megtorlás keretében számos ártatlan ember került annak idején börtönbe, illetve elítélésre. Kihallgatásra került az engem feljelentő ügyész, aki konokul tagadott és a törvénysértéseivel történt szembesítés ellenére sem tanúsított bűnbánatot, vagy kért elnézést az érintett házaspártól tettei miatt.

A Gyurcsány rezsim elleni tiltakozók és békés járókelők elleni rendőrségi embervadászatok 10. évfordulóján, 2016. szeptember 20-án tartott második tárgyaláson meghallgatta a bíróság a döbbenetes ügyészi cselekménnyel érintett házaspárt és Gőbl Györgyöt, a Közhatalom Jogsértettjei Egyesület vezetőjét is, akik bizonyították a vád tárgyává tett állításomat. A valóságbizonyítás így a javamra alakult.

Az eljárás törvényesen nem is indulhatott volna meg. A vád tárgyává tett kijelentéseket még országgyűlési képviselőként hoztam nyilvánosságra, ezért nem vagyok büntethető, erről - és nem a lopás-korrupció-politikus bűnözés mentegetéséről - szól a mentelmi jog, amely a mandátum lejárta után is fennáll a képviselőként ebben a minőségben közölt tény vagy vélemény miatt.

A valóságbizonyítás sikere, a vonatkozó jogszabályi rendelkezések és a képviselői megnyilatkozásokat védő emberi jogi bírósági gyakorlat ellenére az elsőfokú bíróság bűnösnek talált folytatólagosan nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétségében és ezért 300 napi tétel pénzbüntetésre ítélt, egy napi tétel összegét 1500,- Ft összegben állapította meg. A pénzbüntetés befizetésének elmaradása esetén a büntetést áltváltják 300 nap fogházban letöltendő szabadságvesztésre...

A mostani tárgyaláson a perbeszédek hangzanak el és másodfokú határozathozatal várható.

A tárgyalás helyszíne: Fővárosi Törvényszék (1055 Budapest, Markó u.27.) I. emelet 6..

Időpont: 2017. november 7. 8.30

Védőm: dr. Csisztai-Molnár Péter ügyvéd (Nemzeti Jogvédő Szolgálat)

Az egyik célom az eljárásban, hogy bemutassam az ügyészség 2006 őszi megtorlásokban játszott gyalázatos szerepét, amely miatt tudomásom szerint közülük senkit nem bocsátottak el és nem büntettek meg. A megtisztulás elkerülhetetlen.

A másik célom, hogy a 2006 őszi rendőrterror és megtorlások elkövetőeinek érdemben elmaradt felelősségre vonásának szükségességére felhívjam a figyelmet. Az ügyészség házszámot tévesztett...

Az ilyen koncepciós eljárásokkal újra és újra igyekeznek nemzeti jogvédőket megállítani, azonban ez és az igazság legyőzése elleni kísérletek kudarcra vannak ítélve. Mert a mi oldalunkon van az igazság és a jog is. Csak végig kell menni a küzdelem útján a győzelemig!

Szeretettel várok minden szolidáris hazafit, akinek szívügye a 2006 őszi igazságtétel és a teljes elszámoltatás!

Budapest, 2017. november 5.

Dr. Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat (www.njsz.hu) ügyvezetője

A marasztaló elsőfokú ítéletet eredményező tárgyalásról készült videós tudósítás itt látható.